حضور و غیاب مدارس

حضور و غیاب مدارس


سیستم حضور و غیاب دانش آموزان

امروزه سیستم های حضور و غیاب نه تنها در ادارات و کنترل تردد کارمندان استفاده می شود بلکه در مدارس و کنترل حضور و غیاب دانش آموزان نیز مورد استفاده قرار می گیرد. یکی از دغدغه های اصلی مدارس و هم چنین اولیای دانش آموزان حضور و غیاب کلاس به کلاس دانش آموزان توسط معاونین و تردد دانش آموزان می باشد. و همچنین اولیا هر روز در جریان ورود و خروج فرزندان خود قرار نمیگیرند. با وجود دستگاه حضور و غیاب در مدرسه در صورت عدم حضور و یا تاخیر دانش آموز، اطلاع رسانی به مدیر مدرسه و والدین به سرعت انجام شده و پیگیری های لازم صورت میگیرد.

<yoastmark class=

مزیت های سامانه هوشمند حضور و غیاب دانش آموزان شامل موارد زیر می شود:

 • دارای پنل ارسال پیامک SMS
 • تعربف سال تحصیلی
 • ارسال پیامک ورود، خروج، غیبت و تاخیر برای اولیا
 • امکان ثبت حضور و غیاب کلاسی
 • ثبت تردد پرسنل و معلمان
 • ارائه ی گزارش روزانه حضور و غیاب دانش آموزان
 • گزارش گیری جامع از غیبت و تاخیر دانش آموزان
 • محاسبه ی کارکرد پرسنل و معلمان
 • قابلیت جداسازی دانش آموزان و پرسنل در هنگام ورود و خروج
 • پنل مدیریت قدرتمند
 • هماهنگ سازی و ثبت حضور و غیاب از چند دستگاه

سیستم حضور غیاب مدارس چه فایده‌ای دارد؟

سیستم حضور غیاب مزیت های زیادی در نظارت دقیق مدیران مدرسه و والدین بر تردد دانش آموزان دارد. از مزیت های استفاده از سامانه های حضور و غیاب مدارس می توان به موارد زیر اشاره کرد:

1-کنترل تردد دانش‌آموز توسط والدین

سیستم حضور و غیاب هوشمند مدارس با وجود امکان ارسال گزارش دقیق ساعت ورود و خروج دانش‌ آموزان به والدین از طریق پیامک، نه‌ تنها در حفظ ایمنی دانش آموزان مؤثر است حتی به والدین امکان نظارت بر رفت ‌‌و آمد دانش آموزان را نیز می‌دهد.

2-امکان حضور و غیاب کلاسی

یکی از ویژگی‌های شاخص استفاده از سیستم هوشمند حضور و غیاب دانش آموزان این است که امکان حضور و غیاب دانش آموزان بر اساس کلاس، پایه تحصیلی و یا رشته ی تحصیلی وجود دارد.

3-ثبت تردد معلمان

با سیستم حضور و غیاب مدارس همچنین می توان حضور و غیاب معلمان و پرسنل مدرسه را هم ثبت کرد. حضور غیاب هوشمند به مدیران کمک می‌کند تا ساعت دقیق تردد معلمان و پرسنل مدرسه را بررسی کنند. این امر برای محاسبه ی عملکرد معلمان نقش بسزایی دارد.

معلمان و پرسنل مدرسه را می توان به صورت جداگانه از دانش آموزان در سیستم ثبت نمود و هیچ تداخلی ایجاد نمی کند.

4-محاسبه کارکرد معلمان

سامانه هوشمند حضور و غیاب مدارس، می‌تواند حقوق معلمان را به ‌صورت ساعتی و ماهانه محاسبه کند و این دلیل نقش مؤثری در محاسبه دقیق کارکرد معلمان دارد.

5-امکان ارائه گزارشات آماری

با وجود نرم‌افزار حضور و غیاب مدارس، مدیر مدرسه می‌تواند سوابق تردد دانش آموزان و معلمان در بازه‌های زمانی تعریف‌ شده را به صورت گزارش روزانه، هفتگی و ماهانه دریافت کند. مدیران می‌توانند این داده‌های آماری را به‌ صورت طبقه ‌بندی‌ شده برای بررسی بهتر حضور و غیاب دانش آموزان و معلمان استفاده کنند.

6-صرفه‌جویی در زمان و انرژی

حضور و غیاب سنتی در مدارسی که تعداد دانش آموزان زیادی دارند، بسیار زمان‌ بر است . به کمک سیستم حضور و غیاب هوشمند مدارس می‌توان به‌ راحتی و بدون اتلاف زمان حضور و غیاب دانش آموزان را انجام داد.

7-تقلب و هک سامانه های حضور و غیاب هوشمند مدارس

به علت سیستماتیک بودن پروسه ی ثبت ورود و خروج تا ارسال پیامک به مدیر مرسه و اولیا همچنین امنیت بالای نرم افزار در برابر دسترسی افراد خارجی به داده های ثبتی امان هک شدن سیستم غیرممکن می شود. همچنین روش های شناسایی بیومتریک مانند تشخیص چهره، شناسایی کف دست و اثر انگشت امکان هرگونه تقلب را در ثبت حضور از بین می برد. بنا براین  می توان گفت سیستم حضور و غیاب هوشمند مدارس از امنیت بالایی برخوردارند.

آیا می توان با دستگاه حضور و غیاب دانش آموزان تردد پرسنل مدرسه را هم ثبت کرد؟

از ویژگی‌های قابل توجه سامانه حضور و غیاب هوشمند مدرسه می توان به امکان ثبت تردد جداگانه دانش آموزان و اساتید و پرسنل مدرسه اشاره کرد. این امر به کمک نرم افزار حضور و غیاب مدارس انجام می پذیرد به گونه ای که می توان در آن دانش آموزان و پرسنل و معلمان را به صورت جداگانه تعریف کرد و هیچگونه تداخلی در آن صورت نمی گیرد. کنترل همزمان حضور دانش‌آموزان و پرسنل می‌تواند در برقراری نظم و برگزاری بموقع کلاس ها موثر  باشد.

نرم افزار حضور و غیاب مدارس

نرم افزار <yoastmark class=

همانطور که گفته شد کنترل رفت و آمد دانش‌آموزان و ثبت تردد آن‌ها، نقش بسیار مهمی در امنیت دانش‌آموزان دارد. نرم افزار حضور و غیاب مدرسه نقش کلیدی سیستم حضور و غیاب هوشمند مدارس را ایفا می کند، زیرا پردازش اطلاعات و آماده سازی لیست و اسامی، تعریف انواع شیفت و … به عهده ی نرم افزار حضور و غیاب است.

از این رو شرکت ارائه دهنده ی سیستم حضورو غیاب بسیسر حائز اهمیت بوده، زیرا رفع نیاز های مدرسه و والدین، داشتن پشتیبانی موثر و پاسخ دهی به سوالات مدیران باید از ویژگی های اصلی شرکت باشد.

از ویژگی های نرم افزار هوشمند حضور و غیاب مدرسه بعد پنجم:

 • نیازی به وارد کردن حضورو غیاب کاغذی ندارد
 • کاربری آسان از نرم افزار که استفاده از آن را راحت تر می کند
 • اتصال راحت و موثر به دستگاه حضور و غیاب
 • امکان ثبت تاخیر و یا غبت برای دانش آموزان و آموزگاران وجود دارد
 • درج موجه یا غیر موجه بودن غیبت دانش آموزان، پرسنل مدرسه و معلمان
 • امکان درج تعطیلات تقویمی در گزارشات و عدم ثبت غیبت برای دانش آموزان و پرسنل مدرسه
 • امکان دریافت گزارش برای مدیر نرم افزار

در آخر

سامانه حضور و غیاب مدارس برای مدیران مدرسه و همچنین اولیای دانش آموزان اهمیت زیادی دارد، زیرا آن هارا به سرعت از ساعت ورود و خروج دانش آموزان مطلع می کند. این امر به مدیران مدرسه در مدیریت و کنترل سریع و آسان دانش آموزان کمک می کند و از طرف دیگر والدین دانش آموزان را از موقعیت فرزندانشان مطلع می سازد.

شرکت سامانه های بعد پنجم با ارائه ی سیستم حضور و غیاب هوشمند مدارس با فناوری بیومتریک اطلاعات دقیقی از ساعات ورود و خروج دانش آموزان و پرسنل مدارس را در اختیار مدیران مدرسه قرار می دهد که احتمال تقلیب در آن وجود ندارد.

جهت دریافت مشاوره و کسب اطلاعات بیشتر با کارشناسان ما با شماره 02189350 داخلی 1 تماس حاصل فرموده یا در پیام رسان واتس اپ به شماره 09392545658 پیغام ارسال نمایید.

4 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *