سوالات متداول فروش

مرکز پشتیبانی بُعد پنجم

سوالات متداول فروش

سوالات متداول فروش

آیا امکان کپی کردن چهره، اثر انگشت و کف دست از روی یک دستگاه به چند دستگاه مختلف وجود دارد؟۱

این امکان از طریق نرم افزار میسر می‌باشد و نیازی به تعریف مجدد چهره، اثرانگشت و کف دست پرسنل نیست.

در چه مواردی اثر انگشت روی دستگاه حضور و غیاب شناسایی نمی‌شود؟۲

در صورت آسیب دیدن و زخمی شدن دست و همچنین هنگام سرما و یا کثیف بودن دستگاه حضور و غیاب امکان سخت‌تر شدن شناسایی اثرانگشت وجود دارد.

برای تخلیه اطلاعات از دستگاه حضور و غیاب چه کاری باید انجام داد؟۳

با توجه به شیوه های ارتباطی دستگاه حضور و غیاب (ارتباطات شبکه، WiFi، USB و ...) میتوان اطلاعات موجود در دستگاه را فراخوانی و در نرم افزار مورد نظر بارگزاری کرد.

دستگاه‌های حضور و غیاب از چه روش‌هایی برای کنترل تردد استفاده می‌کنند؟۴

شیوه‌های بیومتریک مانند تشخیص چهره، اثر انگشت، کف دست با توجه به اینکه میزان راستی‌آزمایی قوی‌تری دارند از متداول‌ترین شیوه‌های شناسایی می باشند. شناسایی از طریق کارت و بارکد هم از دیگر روش‌های شناسایی است.

آیا امکان شناسایی چهره تقلبی و اثر انگشت تقلبی یا کپی شده در سیستم وجود دارد؟۵

دستگاه‌های حضور و غیاب مجهز به تکنولوژی نور مرئی دارای فناوری ضد تقلب می باشند و امکان تقلب در این دستگاه‌ها بسیار بسیار پایین می‌باشد.

در صورت قطعی برق اطلاعات دستگاه حضور و غیاب از بین می‌رود؟۶

خیر، اطلاعات ذخیره‌شده در دستگاه در حافظه دستگاه باقی می‌ماند. همچنین در صورتی که دستگاه مجهز به باتری داخلی و یا MiniUPS باشد، امکان درج تردد حتی در زمان قطعی برق نیز وجود خواهد داشت.

آیا تغییر چهره مثل آرایش، تغییر در شکل ریش یا سبیل در عملکرد دستگاه تأثیرگذار است؟۷

خیر، با توجه به تشخیص 64 نقطه شناسایی شده در چهره در دستگاه‌های حضور و غیاب مجهز به نور مرئی مواردی از این دست مشکلات برای شناسایی چهره ایجاد نمی‌کند.

آیا دستگاه ساعت‌زنی، قابلیت نصب روی گیت کنترل تردد را دارد؟۸

بله نصب دستگاه‌های حضور و غیاب و کنترل تردد شرکت بعد پنجم از طریق پایه¬ها بر روی گیت امکان‌پذیر می‌باشد.

آیا دستگاه های حضور و غیاب تشخیص چهره قابلیت شناسایی با ماسک را دارند؟۹

در میان دستگاه‌های حضور و غیاب، برخی از دستگاه‌های نور مرئی شرکت سامانه‌های بعد پنجم امکان شناسایی چهره حتی با ماسک را نیز دارند.

آیا تمامی دستگاه های حضور و غیاب باید همراه با نرم افزار باشند ؟به تنهایی قابل استفاده نیستند؟۱۰

بله باید به همراه نرم افزار حضور و غیاب باشند، دستگاه‌های حضور و غیاب صرفا داده‎‌های خام را ثبت می‌کنند، پس برای تجزیه و تحلیل داده‌های خام به نرم افزار حضور و غیاب نیاز است.

بهترین روش ثبت تردد کدام است؟۱۱

بسته به نوع فعالیت، روش‌های شناسایی و ثبت تردد متفاوت می‌باشد اما با توجه به جلوگیری از تقلب و میزان راستی‌آزمایی استفاده از روش‌های بیومتریک متداول‌تر می‌باشد.

انواع نرم افزارهای حضور و غیاب چیست؟۱۲

با توجه به اینکه دستگاه‌های حضور و غیاب صرفا داده خام را ثبت میکنند، جهت تجزیه و تحلیل این داده ها همواره نیاز به یک نرم افزار می باشد. نرم افزارهای حضور و غیاب بسته به میزان جداول زمانی، شیفت کاری و منظم یا غیرمنظم بودن آنها، تقسیم بندی می‌شوند. نرم افزارهای حضور و غیاب پایه و نرم افزارهای حضور و غیاب سازمانی از جمله آنها می باشند.

آیا امکان معرفی نامحدود اثر انگشت و نامحدود تردد بر روی دستگاه حضور و غیاب وجود دارد؟۱۳

تمامی دستگاه‌ها دارای میزان ظرفیت مشخصی می باشند که هنگام خرید باید به آن دقت کرد. جهت کسب اطلاعات در خصوص میزان ظرفیت دستگاه‌های حضور و غیاب به قسمت مشخصات فنی هر دستگاه مراجعه کنید.

آیا با نرم افزار حضور و غیاب می توان ، محاسبه حقوق و دستمزد پرسنل را نیز انجام داد؟۱۴

برخی از نرم افزارهای حضور و غیاب شرکت سامانه های بعد پنجم از جمله نرم افزارهای حضور و غیاب سری A5 حقوق و دستمزد را هم محاسبه و فیش حقوقی هم صادر می‌کنند.

آیا در تاریخ انتهای اسفند و شهریور، ساعت دستگاه حضور و غیاب با ساعت رسمی کشور هماهنگ می‌شود؟۱۵

بله، با کمک فایل راهنمای تنظیم ساعت رسمی در دستگاه¬های حضور و غیاب می‌توانید اطلاعات کاملی در خصوص نحوه انجام این کار کسب کنید.