دستگاه حضور و غیاب باشگاهی

دستگاه حضور و غیاب باشگاهی چیست؟

در سال های اخیر محبوبیت باشگاه ها و مجموعه های ورزشی بین اقشار مختلف جامعه بخصوص بین جوانان افزایش یافته، از این رو مدیران باشگاه‌ ها برای بهبود عملکرد و سهولت استفاده ی کاربران خود، نیازمند دستگاه حضور و غیاب باشگاهی هستند.

دستگاه حضور و غیاب باشگاهی یک ابزار مدیریتی است که در مجموعه ‌های ورزشی استفاده می‌شود. این دستگاه به منظور ثبت حضور و غیاب و کنترل تردد اعضا باشگاه استفاده می‌شود. با استفاده از سیستم حضور و غیاب باشگاه مدیران مجموعه های ورزشی قادر هستند تا ساعات استفاده ی کاربران از امکانات ورزشی مجموعه و همچنین روز های حضور هر کاربر را بطور دقیق و با جزئیات کامل مشاهده کنند.

دستگاه حضور و غیاب باشگاهی

کاربرد سیستم حضور و غیاب باشگاهی

دستگاه حضور و غیاب باشگاهی برای مدیران و مالکان باشگاه‌ها بسیار حائز اهمیت است. یکی از اصلی‌‌ترین مزایای استفاده از سیستم اتوماسیون  باشگاهی، برقراری نظم و جلوگیری از بروز آشفتگی در مجموعه شما است. با استفاده از این دستگاه، قادر خواهید بود تعداد دقیق اعضا را در هر روز، هفته یا ماه مشخص کنید. همچنین، مدیران می‌توانند با استفاده از این سیستم، ساعات کارکرد پرسنل باشگاه را نیز کنترل کنند و از بهینه‌سازی برنامه‌های کاری بهره ببرند.

ویژگی های اصلی که در این سیستم به آنها پرداختیم عبارتند از:

 • پس از اتمام اشتراک، کاربر را به طور خودکار غیرفعال کنید.
 • پس از تمدید اشتراک، کاربر را به طور خودکار فعال کنید.

 

مزایای استفاده از دستگاه حضور و غیاب باشگاهی

استفاده از سیستم حضور و غیاب باشگاهی بسیاری از مزایا را برای مالکان و مدیران باشگاه‌ها به همراه دارد. برخی از این مزایا عبارتند از:

 • قابلیت ثبت و تشکیل پرونده برای مربیان و ورزشکاران
 • قبلیت جداسازی ثبت حضور و غیاب مربیان از کاربران باشگاه
 • مدیریت شهریه کاربران باشگاه
 • محاسبه حقوق پرسنل و مربیان باشگاه
 • ثبت درخواست مرخصی برای مربیان
 • ثبت کمد و لاکر برای کاربران در ساعات حضور در باشگاه
 • دقت بالا: این سیستم قادر است تمامی اطلاعات را به صورت دقیق و با کمترین خطا ثبت کند
 • نظارت آسان: مدیران با استفاده از این سیستم، به راحتی می‌توانند حضور و غیاب اعضا را نظارت کنند
 • بهبود بهره‌وری: با داشتن اطلاعات دقیق درباره ساعات کارکرد، مدیران می‌توانند بهره‌وری کارکنان را بهبود دهند
 • افزایش امنیت: با استفاده از این سیستم، مدیران می‌توانند از ورود غیرمجاز به باشگاه جلوگیری کنند.
 • زمان‌بندی بهینه: مدیران باشگاه می‌توانند زمان ورود و خروج اعضا و کارکنان را به طور دقیق رصد کنند.
 • سهولت در گزارش گیری
 • استفاده ار انواع روش های شناسایی بیومتریک برای احراز هویت

 

استفاده از سیستم اتوماسیون باشگاهی در باشگاه ‌های مختلف

سیستم اتوماسیون باشگاهی در باشگاه‌های مختلف مورد استفاده قرار می‌گیرد، از باشگاه های بزرگ مانند مجموعه های ورزشی گرفته تا باشگاه های کوچک و محلی.

در این زمینه دستگاه های حضور و غیاب باشگاهی شرکت سامانه های بعد پنجم با تنوع بالا در ظرفیت ثبت و تردد می تواند تمام نیاز های یک مجموعه ی ورزشی را پوشش دهد و برای هر گونه کاربری بسیار مناسب باشد.

 

قیمت دستگاه حضور و غیاب باشگاهی

قیمت دستگاه حضور و غیاب باشگاهی ممکن است بسته به نوع دستگاه، توانایی ها و قابلیت های آن، تعداد کاربران قابل ثبت در آن و نرم افزارهای همراه با آن متفاوت باشد. همچنین، عواملی نظیر برند دستگاه و شرکت تولید کننده نیز می‌تواند بر قیمت آن تأثیر بگذارد.

دو عامل اصلی موثر بر قیمت سیستم کنترل تردد باشگاهی:

  1. نوع دستگاهی است که برای مجموعه ی ورزشی تهیه می شود. دستگاه های حضور و غیاب بر اساس روش شناسایی و ظرفیت های ثبتی به  انواع مختلفی تقسیم می شود.
  2. عامل دوم نرم افزار حضور و غیاب است که چه امکاناتی را در اختار شما قرار دهد.

هرچه روش تشخیص دستگاه دقیق تر و امکاناتی که نرم افزار در اختیار شما قرار میدهد بیشتر باشد، قیمت سیستم حضور و غیاب باشگاهی نیز افزایش پیدا می کند.

 

خریدستگاه حضور و غیاب باشگاهی

برای خرید سیستم کنترل تردد باشگاهی باید به مواردی همچون تعداد کاربران و تعداد کارکنان، و همچنین نحوه ی احراز هویت آن ها برای ورود و خروج و استفاده از امکانات مجموعه توجه کنید و همچنین نحوه ی گزارش گیری نرم افزار حضور و غیاب باشگاهی آن را مورد بررسی قرار دهید.

 

نحوه ی استفاده از سیستم ثبت تردد باشگاهی

برای استفاده از دستگاه حضور و غیاب باشگاهی، اعضا و کارکنان باشگاه باید با استفاده از یکی از روش های شناسایی مانند ثرانگشت، تشخیص چهره، شناسایی کف دست و یا کارت، ورود و خروج خود را ثبت کنند. این دستگاه با تطبیق اطلاعات دریافت شده و اطلاعاتی که هنگام ثبت نام در سیستم ثبت شده، حضور و غیاب را به صورت خودکار ثبت می کند.

در پایان

باشگاه های ورزشی با استفاده از سیستم حضور و غیاب می توانند در صرف هزینه، زمان و نیروی انسانی صرفه جویی کنند. شرکت سامانه های بعد پنجم با ارائه ی انواع دستگاه ها و نرم افزار های حضور و غیاب باشگاهی، این امکان را برای شما فراهم می کند تا با بررسی دقیق و در نظر گرفتن تمامی موارد و امکانات مورد نیاز شما، دستگاه و نرم افزار مناسب مجموعه خود را انتخاب و تهیه نمایید.

 

برای مشاهده ی محصولات و دستگاه های حضور و غیاب روی این لینک کلیک کنید.

جهت دریافت مشاوره و کسب اطلاعات بیشتر با کارشناسان ما با شماره 02189350 داخلی 1 تماس حاصل فرموده یا در پیام رسان واتس اپ به شماره 09392545658 پیغام ارسال نمایید

4 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *