سیستم کنترل تردد

سیستم کنترل تردد

سیستم های کنترل تردد بیومتریک یکی از محبوبترین انواع سیستم های امنیتی موجود در بازار هستند. دلیل این محبوبیت، تلفیق امنیت و سهولت استفاده در این سیستم هاست. سیستم های کنترل تردد بعضا می توانند بعنوان دستگاه حضور و غیاب پرسنل نیز مورد استفاده قرار گیرند. دستگاه کنترل تردد راهکار بسیار کاربردی برای بررسی ورود و خروج افراد به یک مکان است. با این سیستم متوجه می شویم که کدام افراد در چه ساعاتی از شبانه روز در یک مکان تردد کرده اند. با استفاده از سیستم کنترل تردد می تواند امنیت مجموعه را نیز بالا برد.

سیستم کنترل تردد چیست ؟

کنترل تردد بطور کلی به مدیریت نقاط دسترسی یک ساختمان از جمله درب ها، گیت های ورودی، آسانسور و… اشاره دارد. به این ترتیب، سامانه کنترل تردد از ورود افراد غیرمجاز به محل جلوگیری مینماید. اگرچه سامانه های کنترل تردد قابلیت استفاده برای هر نقطه دسترسی که از سازوکار قفل های الکترونیک بهره میگیرد را دارند، اما رایج ترین کاربرد این سامانه ها، نصب بر روی درب های ورودی است. با گسترش گرایش بازار به سیستم های کنترل تردد و حضور و غیاب بیومتریک، پرسش هایی نیز در مورد کاربری و کارکرد این سیستم ها نیز مطرح میشود.

کاربرد دستگاه کنترل تردد

کاربران برای ورود به بخش های مختلف یک ساختمان مسکونی و یا یک سازمان، ممکن است از وسایل (کلید و یا کارت تردد)، کدها (کلمه عبور و پین) و یا ویژگی های بیومتریک خود استفاده کنند. ویژگی های بیومتریک، خصوصیات ظاهری و رفتاری منحصربفرد هر شخص (بطور مثال: اثر انگشت، الگوی چهره و کف دست) هستند. سیستم کنترل تردد بیومتریک از این خصوصیات برای احراز هویت افراد استفاده می کند و از این طریق تنها افراد دارای مجوز می توانند وارد بخش موردنظر شوند. برای درک بهتر چگونگی استفاده از این خصوصیات و ویژگی ها لازم است در کارکرد سیستم های کنترل دسترسی دقیق تر شویم.

سیستم کنترل تردد

دستگاه VLPro-555 با قابلیت کنترل دسترسی

رایج ترین کاربرد های کنترل تردد

  • کنترل تردد پارکینگ
  • کنترل تردد درب: برای کنترل افراد وارد و یا خارج شده از یک مکان از آن استفاده می شود.
  • کنترل تردد باشگاهی: در سال های اخیر استفاده از این سیستم ر باشگاه ها بسیار رابج بوده و باعث سهولت در مدیریت باشگاه ها می گردد.

نحوه ی عملکرد سیستم کنترل تردد هوشمند

دستگاه های کنترل تردد و نیز حضور و غیاب مبتنی بر فناوری بیومتریک، به وسیله اسکنرهای خاص، اطلاعات زیست سنجشی افراد را جمع آوری می کنند. اطلاعاتی که توسط این اسکنرها جمع آوری و در دستگاه مورد پردازش و تحلیل قرار گرفته اند، در قالب یک فایل در حافظه سیستم ذخیره میشوند. اکنون میتوانید مشخص کنید که هر کدام از افراد ثبت شده در سیستم مجوز ورود به کدام یک از بخش های ساختمان را دارند. بدیهی است سیستم کنترل تردد از ورود افرادی که تا کنون در دستگاه ثبت نشده اند نیز ممانعت به عمل می آورد.

مزایای استفاده از دستگاه کنترل تردد

بهره گیری از سیستم کنترل دسترسی مزایای بسیاری با خود به همراه دارد. با استفاده از سیستم کنترل دسترسی، در حقیقت یک لایه امنیتی محافظ به مجموعه خود اضافه می کنید. اما استفاده از سیستم کنترل تردد بیومتریک، امنیت مجموعه شما را به سطح کاملا جدیدی ارتقا میدهد. در سیستم های کنترل تردد سنتی، امکان فراموشی رمز عبور، حدس رمز توسط اشخاص غریبه، گم شدن کارت تردد و… از معایب جدی سامانه ها بودند. در همین راستا، آمارها نشان میدهند که هر ساله حدود ۴ میلیون کارت تردد در سراسر جهان مفقود میشوند.

اما سیستم های کنترل تردد بیومتریک، با غلبه بر این معایب، ضمن ایجاد امنیت بالاتر و دقت بیشتر، تجربه کاربری مطلوب تری را در اختیار شما می گذارند. علاوه بر این، در سیستم های جدیدتر کنترل دسترسی، به لطف مکانیزم ضدتقلب، امکان جعل کاهش چشمگیری پیدا کرده است. همچنین، دستگاه های کنترل دسترسی مجهز به دوربین، امکان ثبت تصویر افراد ناشناسی که قصد ورود به بخش های خاص را دارند نیز فراهم مینماید.

سیستم های کنترل دسترسی در بخش های مختلف صنعتی، خدماتی و اداری کاربرد دارند. ادارات دولتی، سازمان های قضایی و حقوقی، بیمارستان ها و بخش های مختلف درمان و عموم کسب و کارهایی مختلف دولتی و خصوصی از جمله مشتریان سیستم های کنترل تردد محسوب می شوند.

نکاتی که قبل از خرید سیستم حضور و غیاب باید بدانید:

  1. تعداد افرادی که از این سیستم استفاده می کنند.
  2. امکان توسعه ی سازمان در آینده و امکان توسعه ی سیستم کنترل تردد در مجموعه
  3. راهکار های احراز هویت و شناسایی افراد
  4. امکان پشتیبانی سیستم از طریق مجموعه ی خریداری شده
  5. امکان استفاده از آن هنگام قطع برق
  6. اجرای سیستم یکپارچه برای  چندین دستگاه

در پایان

در دنیای امروزی که تکنولوژی به سرعت در حال پیشرفت است، نیاز به کنترل تردد در مکان‌های عمومی و خصوصی اهمیت بیشتری پیدا کرده است. سیستم کنترل تردد یکی از ابزارهای مهم برای مدیریت و نظارت بر حضور و غیاب افراد در یک سازمان یا محل کار است. این سیستم، از طریق استفاده از تکنولوژی‌های پیشرفته، قادر است به صورت دقیق و موثر حضور و غیاب را رصد و ثبت کند. شرکت سامانه های بعد پنچم با ارائه ی انواع سیستم و دستگاه های حضور و غیاب، به شما در انتخاب بهترین سیستم در مجموعه ی خود کمک می کند.

برای مشاهده ی محصولات و دستگاه های حضور و غیاب، روی این لینک کلیک کنید.

جهت دریافت مشاوره و کسب اطلاعات بیشتر با کارشناسان ما با شماره 02189350 داخلی 1 تماس حاصل فرموده یا در پیام رسان واتس اپ به شماره 09392545658 پیغام ارسال نمایید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *