سیستم کنترل تردد

سیستم کنترل تردد

سیستم های کنترل تردد بیومتریک یکی از محبوبترین انواع سیستم های امنیتی موجود در بازار هستند. دلیل این محبوبیت، تلفیق امنیت و سهولت استفاده در این سیستم هاست. سیستم های کنترل تردد بعضا میتوانند بعنوان دستگاه حضور و غیاب پرسنل نیز مورد استفاده قرار گیرند.

کنترل تردد بطور کلی به مدیریت نقاط دسترسی یک ساختمان از جمله درب ها، گیت های ورودی، آسانسور و… اشاره دارد. به این ترتیب، سامانه کنترل تردد از ورود افراد غیرمجاز به محل جلوگیری مینماید. اگرچه سامانه های کنترل تردد قابلیت استفاده برای هر نقطه دسترسی که از سازوکار قفلهای الکترونیک بهره میگیرد را دارند، اما رایج ترین کاربرد این سامانه ها، نصب بر روی دربهای ورودی است. با گسترش گرایش بازار به سیستمهای کنترل تردد و حضور و غیاب بیومتریک، پرسش هایی نیز در مورد کاربری و کارکرد این سیستم ها نیز مطرح میشود.

کاربرد سیستم های کنترل تردد

کاربران برای ورود به بخش های مختلف یک ساختمان مسکونی و یا یک سازمان، ممکن است از وسایل (کلید و یا کارت تردد)، کدها (کلمه عبور و پین) و یا ویژگیهای بیومتریک (زیست سنجشی) خود استفاده کنند. ویژگیهای بیومتریک، خصوصیات ظاهری و رفتاری منحصربفرد هر شخص (بطور مثال: اثر انگشت، الگوی چهره و کف دست) هستند. سیستم کنترل تردد بیومتریک از این خصوصیات برای احراز هویت افراد استفاده میکند و از این طریق تنها افراد دارای مجوز میتوانند وارد بخش موردنظر شوند. برای درک بهتر چگونگی استفاده از این خصوصیات و ویژگیه ا لازم است در کارکرد سیستم های کنترل دسترسی دقیق تر شویم.

سیستم کنترل تردد

دستگاه VLPro-555 با قابلیت کنترل دسترسی

دستگاههای کنترل تردد و نیز حضور و غیاب مبتنی بر فناوری بیومتریک، به وسیله اسکنرهای خاص، اطلاعات زیست سنجشی افراد را جمع آوری میکنند. اطلاعاتی که توسط این اسکنرها جمع آوری و در دستگاه مورد پردازش و تحلیل قرار گرفته اند، در قالب یک فایل در حافظه سیستم ذخیره میشوند. اکنون میتوانید مشخص کنید که هر کدام از افراد ثبت شده در سیستم مجوز ورود به کدام یک از بخش های ساختمان را دارند. بدیهی است سیستم کنترل تردد از ورود افرادی که تا کنون در دستگاه ثبت نشده اند نیز ممانعت به عمل می آورد.

مزایای سیستم کنترل تردد

بهره گیری از سیستم کنترل دسترسی مزایای بسیاری با خود به همراه دارد. با استفاده از سیستم کنترل دسترسی، در حقیقت یک لایه امنیتی محافظ به مجموعه خود اضافه می کنید. اما استفاده از سیستم کنترل تردد بیومتریک، امنیت مجموعه شما را به سطح کاملا جدیدی ارتقا میدهد. در سیستمهای کنترل تردد سنتی، امکان فراموشی رمز عبور، حدس رمز توسط اشخاص غریبه، گم شدن کارت تردد و… از معایب جدی سامانه ها بودند. در همین راستا، آمارها نشان میدهند که هر ساله حدود ۴ میلیون کارت تردد در سراسر جهان مفقود میشوند.

اما سیستمهای کنترل تردد بیومتریک، با غلبه بر این معایب، ضمن ایجاد امنیت بالاتر و دقت بیشتر، تجربه کاربری مطلوب تری را در اختیار شما میگذارند. علاوه بر این، در سیستمهای جدیدتر کنترل دسترسی، به لطف مکانیزم ضدتقلب، امکان جعل کاهش چشمگیری پیدا کرده است. همچنین، دستگاههای کنترل دسترسی مجهز به دوربین، امکان ثبت تصویر افراد ناشناسی که قصد ورود به بخشهای خاص را دارند نیز فراهم مینماید.

سیستم های کنترل دسترسی در بخشهای مختلف صنعتی، خدماتی و اداری کاربرد دارند. ادارات دولتی، سازمانهای قضایی و حقوقی، بیمارستانها و بخشهای مختلف درمان و عموم کسب و کارهایی مختلف دولتی و خصوصی از جمله مشتریان سیستم های کنترل تردد محسوب میشوند.

 

برای مشاهده ی محصولات و دستگاه های حضور و غیاب، روی لینک زیر کلیک کنید.

جهت دریافت مشاوره و کسب اطلاعات بیشتر با کارشناسان ما با شماره 02189350 داخلی 1 تماس حاصل فرموده یا در پیام رسان واتس اپ به شماره 09392545658 پیغام ارسال نمایید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *