کنترل دسترسی

کنترل دسترسی

کنترل دسترسی (Access control)

در هر سازمان و محیط کاری، نیاز به ایجاد محدودیت برای ورود به برخی بخش‌ها احساس می‌شود. این امر با کنترل دسترسی به وسیله ی دستگاه های هوشمندی قابل اجراست.

ممکن است بخواهید تنها افراد مجاز، دسترسی ورود به سازمان را داشته باشند و از ورود افراد متفرقه جلوگیری به عمل آورید، سیستم کنترل دسترسی، راهکاری است که با صرف کمترین هزینه امکان مدیریت تردد افراد را برایتان میسر می‌سازد.

سیستم کنترل دسترسی چگونه عمل می کند ؟

عملکرد سامانه های کنترل دسترسی را می توان به سه مرحله ی زیر تقسیم کرد:

1- دریافت اطلاعات

2- تطبیق اطلاعات

3- اعلام نتیجه

در مرحله ی دریافت اطلاعات، سیستم اطلاعاتی همچون اثرانگشت، چهره، کف دست، کارت و یا بارکد را دریافت می کند؛ سپس داده های دریافتی را با اطلاعاتی که مدیر سیستم به عنوان افرادی که اجازه ی دسترسی دارند در سیستم وارد کرده است تطبیق داده می شود و پس از آن تایید و یا عدم تایید توسط این سیستم به فرد اعلام می گردد.

کنترل دسترسی

تشخیص هویت در سیستم کنترل دسترسی

تشخیص هویت  در سیستم های اکسس کنترل به روش های گوناگونی انجام می شود، از شناسای با کارت و بارکد تا شناسایی از طریق تشخیص چهره، اثرانگشت . کف دست.

اما بهترین روش تشخیص هویت کدام است؟

بهترین روش تشخیص هویت، روشی است که در آن کمترین احتمال خطا و تقلب وجود داشته باشد. در بین این روش ها تشخیص چهره میتواند کمترین احتمال خطا و تقلب را داشته باشد؛ زیرا در این فناوری با بکار گرفتنه پیشرفته ترین تکنولوژی روز دنیا، تمام اجزای صورت شناسایی و هنگام تطبیق بررسی می شود. از این رو برای بالا بردن امنیت در یک سازمان و اداره از این روش استفاده می شود.

جمع بندی

با استفاده از راهکارهای کنترل مبتنی بر سخت افزار و نرم افزار شرکت سامانه‌های بُعد پنجم شما می‌توانید علاوه بر محدود کردن امکان ورود هر فرد به سازمان، واحد و محل مربوطه، تمامی ورود و خروج هایی که به بخش مورد نظرصورت می گیرد را رصد کنید. از طریق سیستم اکسس کنترل می تواد دسترسی افراد به مکتن خای مختلف سازمان را محدود نمود.

همچنین با تعریف بازه های زمانی مختلف انواع سناریوهای دسترسی به واحد مورد نظر را تعریف می نمایید.

 

جهت دریافت مشاوره و کسب اطلاعات بیشتر با کارشناسان ما با شماره 02189350 داخلی 1 تماس حاصل فرموده یا در پیام رسان واتس اپ به شماره 09392545658 پیغام ارسال نمایید.

 

برای مشاهده ی محصولات و دستگاه های حضور و غیاب ، اینجا کلیک کنید.